Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вільне програмне забезпечення

Бути чи не бути вільному програмному забезпеченню в освіті?

Зараз вже важко навіть уявити наше життя без використання сучасних інформаційних технологій, інтелектуальною складовою яких виступає програмне забезпечення.

На сьогоднішній день пропрієтарне програмне забезпечення відчутно домінує в освіті, але воно в значній мірі є нелегальним. А як щодо вільного програмного забезпечення? Тут серед користувачів існують свої стійкі негативні стереотипи. І саме цікаве те, що вони його майже не бачили та не працювали.

Але, чому потрібно в освіті переходити зі звичного пропрієтарного програмного забезпечення на інше, вільне?

Бо це значна економія бюджетних коштів, це завжди останні версії програмного забезпечення завдяки механізму автоматичного оновлення. А ще безпека, підтримка великої спільноти користувачів, свобода у виборі та використанні програмного забезпечення тощо.

Інше питання. Навчальний заклад це живий організм, і як швидко та безболісно перевести його на використання вільного програмного забезпечення? Щоб все працювало як і раніше; учні навчалися, працювала мережа і периферійні пристрої, комп'ютери адміністрації, вчителів, бібліотеки працювали у звичному режимі. Хто і як це все буде робити?

Робота над проектом інформатизації навчального закладу з використанням вільного програмного забезпечення складається з декількох етапів. На кожному етапі має здійснюватися відповідна система послідовних дій у виконанні проекту.

В 2014 році, на базі школи № 42 м. Миколаєва була розпочата робота по впровадженню в навчально-виховний процес вільного програмного забезпечення.

Створення інформаційного простору школи здійснюється на основі дистрибутиву Ubuntu 14.04 LTS (Desktop, 32-bit).

З метою допомоги в технічних питаннях та обміну думками щодо впровадження, використання, налаштування програм створений блог за адресою http://krutienko.blogspot.com/.

Також планується більш змістовно розкрити роботу в операційній системі Ubuntu та із стандартним набором програмного забезпечення. Познайомити користувачів з програмами навчального призначення, алгоритмами їх налаштувань та прикладами використання. Також адаптувати тексти практичних робіт, передбачених чинною навчальною програмою та створити файли для їх виконання. Крім того, розкрити й інші питання, пов'язані з роботою та управлінням комп'ютерами в локальній мережі, оновленням програмного забезпечення при обмеженому доступі до Інтернету, встановлення операційної системи на застарілих комп'ютерах тощо.

На допомогу вчителю.
Інструктивно-методичний посібник

В рамках переходу Миколаївської ЗОШ № 42 на використання вільного програмного забезпечення вийшов інструктивно-методичний посібник "Перехід загальноосвітнього навчального закладу на вільне програмне забезпечення", автор Крутієнко О.М. Матеріал посібника познайомить читача з алгоритмами встановлення та налаштування операційної системи Ubuntu 14.04, основам роботи в даній операційній системі, допоможе створити та налаштувати роботу локальної мережі закладу. Також розглянуто питання по налаштуванню додатка сумісності WINE, підключенню та встановленню принтерів, сканерів, БФП.

Ознайомитися з посібником: Посібник.pdf

Міжнародна науково-практична конференція FOSS Lviv 2015

23-27.04.2015 у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична конференція FOSS Lviv 2015. Учасники обговорювали напрямки роботи конференції:  

  • вільне програмне забезпечення в освіті;
  • вільне програмне забезпечення в науці;
  • вільне програмне забезпечення в бізнесі;
  • вільне програмне забезпечення вдома.

Вчитель інформатики Миколаївської ЗОШ № 42 Крутієнко О.М. представив наукову доповідь "Перехід загальноосвітнього навчального закладу на вільне програмне забезпечення". У своїй доповіді вчитель розкрив тему використання в навчальному процесі вільного програмного забезпечення. Прокоментував проблемні питання щодо ліцензійності програмного забезпечення в закладах освіти та ряду причин, що заважають переходу на вільне ПЗ. Представив власний досвід роботи з даного питання.

Детальніше: FOSS Lviv 2015


ІІІ Орликівські читання "Сучасні напрями розвитку освіти і науки у мультидисциплінарному контексті"

5-6 квітня 2016 року учитель інформатики ЗОШ № 42 Крутієнко О.М. взяв участь у науковому зібранні ІІІ Орликівські читання "Сучасні напрями розвитку освіти і науки у мультидисциплінарному контексті", напрямок "Математика та інформатика (обслуговування комп'ютерних систем і мереж, комп'ютерна інженерія)". Виступив з доповіддю по темі "Перехід загальноосвітнього навчального заклада на вільне програмне забезпечення"


Понеділок, 17.06.2019, 09:34
Вітаю Вас Гість
Пошук
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту