Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Грудень » 24 » Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт «Історія і уроки Голокосту
18:54
Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт «Історія і уроки Голокосту

Положення
про організацію та проведення XІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» (2012–2013 навчальний рік)

Реалізуючи ідеї, викладені в Декларації Стокгольмського міжнародного форуму з Голокосту, а також Резолюції ООН про встановлення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, і вважаючи своїм обов’язком зробити посильний внесок у збереження пам’яті про жертв геноциду, Український центр вивчення історії Голокосту повідомляє про проведення у 2012–2013 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України конкурсу дослідницьких і творчих робіт на тему: «Історія і уроки Голокосту». Ми пропонуємо обдарованим і небайдужим до суспільних проблем юнакам і дівчатам, а також їхнім вчителям – науковим керівникам випробувати свої сили і здібності, взявши участь у конкурсі. Цього року конкурс буде присвячений світлій пам’яті Іллі Борисовича Медвинського. Заявки необхідно подати до 15 січня 2013 р.

В рамках майбутнього конкурсу окрему секцію складатимуть роботи, автори яких розглянуть долю ромів (циган) в окупованій Україні у 1941-44 рр.; цю секцію Центр проводить в рамках відповідного науково-освітнього проекту за підтримки Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність”».

Розділ I. Мета конкурсу.
1. Поглиблення знань школярів з історичної проблематики Голокосту – долі єврейського народу на теренах Європи під час Другої світової війни, популяризація вивчення цієї теми серед учнівської молоді.
2. Розвиток навичок дослідницької і аналітичної діяльності під час відбору матеріалу і написання роботи з обраної теми.
3. Пошук нових фактів, документів, свідчень про події Голокосту в Україні і за її межами, введення їх у науковий обіг.
4. Відбір за результатами конкурсу обдарованих учнів і сприяння їхній участі в міжнародних семінарах і конференціях.
5. Виховання у молоді толерантного поводження, поваги до людей іншої національності, свідомого ставлення до міжетнічних проблем.

Розділ ІІ. Підготовка конкурсу.
До участі в конкурсі запрошуються учні 9–11 класів загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ.

Охочі взяти участь у конкурсі подають заявки до Українського центру вивчення історії Голокосту за формою: прізвище, ім’я та по батькові, назва теми, науковий керівник, адреса, контактні телефони, електронна адреса. Заявки необхідно подати до 31 грудня 2012 р.
Для підготовки конкурсу створюється оргкомітет у складі науковців, викладачів історії вищих навчальних закладів, учителів шкіл.

Виконані роботи учнів надсилаються на адресу Центру до 31 березня 2013 р. (роботи, що надійшли після 15 березня 2013 р., не розглядатимуться). Вони попередньо рецензуються фахівцями із зазначеної проблематики. Роботи, що не відповідають тематиці та рівню вимог конкурсу, будуть відхилені і не допущені до захисту. Всім, хто пройшов відбір, до кінця березня 2013 р. буде повідомлено про їхню участь у конкурсі.

Перевіряючи роботи, рецензенти оцінюють їх за десятибальною системою за такими критеріями:
1. Формулювання теми.
2. Постановка завдання (актуальність, мета, питання для дослідження).
3. Використання джерел (різноманітність, оригінальність).
4. Використання літератури (обсяг, характер).
5. Структура роботи.
6. Викладення матеріалу (послідовність, взаємовиваженість).
7. Аналітична робота.
8. Формулювання висновків (зміст, оригінальність).
9. Наукове оформлення (примітки, список літератури).
10. Художнє оформлення.
Роботи, що в сумі набрали менше 7 (семи) балів, будуть відхилені.

Розділ ІІІ. Вимоги до роботи.
До участі в конкурсі допускаються роботи, виконані українською або російською мовами. Кожне подане дослідження має складатися з 20–30 аркушів тексту, видрукуваного з одного боку (шрифт № 14). На титульній сторінці вгорі зазначаються організатори конкурсу (Український центр вивчення історії Голокосту, Євроазійський єврейський конгрес), потім іде назва конкурсу, тема, прізвище, ім’я та по батькові автора повністю, назва навчального закладу, адреса, варіант контактного зв’язку, відомості про наукового керівника. Викладу теми передує план у простому або розгорнутому вигляді.
У вступній частині бажано висвітлити актуальність обраної теми, а також причини вибору, сформулювати мету і методи дослідження. Крім цього, у вступі потрібно проаналізувати ситуацію, що передує події.

В основній частині викладається фактична канва подій у цілісній, взаємозалежній і послідовній побудові. У цілому різні варіанти обраних тем зводяться до двох основних напрямів: регіональні дослідження і загальна проблематика Голокосту. При виборі регіонального напряму в основній частині варто відобразити розуміння контексту подій, що відбувалися, і їх повне висвітлення. Особливу увагу варто звернути на специфічні риси, деталі, що властиві тільки зазначеному регіону. Обов’язковою вимогою є наявність чітких посилань на джерела інформації.

Найбільш оригінальною частиною роботи є висновок, саме в ньому – квінтесенція дослідження. Висновок повинен базуватися на матеріалі основної частини і мати конкретний характер.
У разі використання цитат обов’язкові посилання на джерела, які оформлюються згідно із загальноприйнятими зразками. Такі самі вимоги висуваються й до списку використаних джерел і літератури. Вітається використання наочних матеріалів (таблиці, графіки, схеми, малюнки, фотографії тощо).
Окрім науково-дослідницьких робіт, організатори також запрошують до участі в конкурсі творчі роботи, які мають художню форму (малюнки, скульптурні й музичні твори тощо).

Розділ ІV. Захист робіт і визначення переможців
Захист робіт відбудеться у травні 2013 р. в м. Києві. Оплата проїзду й проживання учасників конкурсу та вчителів проводиться за рахунок організаторів. До захисту кожний здобувач має підготувати стислий (до 5–7 хв.) виклад основних ідей роботи. Можливий варіант використання мультимедійних засобів (7–8 хв.).

Другим етапом захисту робіт стануть відповіді на запитання опонентів – присутніх учнів, учителів, членів журі, гостей конкурсу. Активність учнів-опонентів, рівень їхньої поінформованості, виявлений у запитаннях, враховується під час підбиття підсумків. До початку захисту охочим надається можливість ознайомитися зі змістом робіт.

Члени журі звертають увагу на:
а) уміння стисло охарактеризувати роботу;
б) якість відповіді на запитання;
в) поінформованість у проблематиці Голокосту в цілому;
г) полемічні здібності;
ґ) мовні особливості.
 
Розділ V. Нагородження переможців.
Усі учасники конкурсу, які брали участь у захисті робіт, нагороджуються дипломами, літературою за тематикою Голокосту, загальноісторичними виданнями, художніми творами й іншими призами. Також кращим конкурсантам буде надано можливість узяти участь у різних молодіжних конференціях, семінарах і школах із проблематики історії Голокосту.

Роботи обов’язково надсилати у роздрукованому вигляді (звичайною поштою) і в електронному варіанті на адресу:
Український центр вивчення історії Голокосту
01011, Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 109.
Тел./факс: (44) 285-90-30;
E-mail: uhcenter@holocaust.kiev.ua
www.holocaust.kiev.ua

Переглядів: 1182 | Додав: Svetlana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Понеділок, 19.03.2018, 17:16
Вітаю Вас Гість
Пошук
Календар
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту